esmaspäev, 30. november 2015

Saladused ja rahvarohked kohad

Ma tegelikult püüan vältida kohti, kus on rohkem kui kakskümmend inimest. Te küsite, et kuidas nii, kui ma samas olen kirjutanud, et mu lemmikkohad on rongid? Võib sõita ka võrdlemisi tühja rongiga hästi valitud kellaajal ja õigel marsruudil. Võib päevitada ka täiesti tühjal rannal. Sellest harjumusest on tänapäeval ehk kasu - sa ei jää ette uudishimulikule kaamerasilmale. Sind ei panda virtuaalsesse häbiposti, kui oled sattunud mõne arvates valele meeleavaldusele. Lennart Mere hiljutisel raamatuesitlusel räägiti, kuidas Meri oli olnud väga üksildane vandeseltslane - ta lähtus põhimõttest, et vandenõu, mida ta üksi teab, ei suuda keegi avastada.Mind tabas seal istudes äratundmisrõõm, sest eks minagi olin sinna saabunud vandenõuga, millest ma üksi teadsin. Kuigi arvatakse, et ma ei oska saladusi hoida ja olen suur lobiseja ja seda on tõesti mingil määral iga kirjanik, siis ei ole ka kirjanikust paremat saladuste pidajat. Sest kirjanikud loevad palju ja raamatutes on kirjas kõige kohta kõik. Sealhulgas saladuste ärapeitmise kohta.

Nagu raamatuid täis tuppa on väga lihtne peita ära ühte raamatut, võiks saada ka rahva hulka inimest peita. Kuid ometi pole see nii.Tamperes hakkasin juba veidi igatsema Tartu rahvarohket Rüütli tänavat. Keegi Soomes ei lõbutsenud minu nähes nii häälekalt, nagu meil kombeks. Hakkas juba paistama, et kogu rõõm on maailmast otsa saanud. Sellegipoolest pole ma Rüütli tänavale õhtutundidel nina pistnud. Ei tea, mis seal küll praegu sünnib? Kas kollane valgus ujutab Tartu kesklinna samamoodi üle nagu kümme aastat tagasi, kui öine Zavoodi-minek tundus romantiline? Rüütli tänaval on alati rohkem kui 20 inimest ja võib-olla avaldavad nad seal ka meelt.

Samas on oskus ennast suures rahvahulgas täielikult ümbritsevast välja lülitada hoopis teine asi. See ei ole seotud põhjusega, miks ma rahvamasse väldin. Kunagi kirjutasin rahvamasside vältimisest isegi Tartu Postimehes loo. See juhtus siis, kui see blogi mõneks ajaks vaikseks jäi.

Link: http://tartu.postimees.ee/974808/piret-bristol-vaikimise-tagamaad


Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar