teisipäev, 26. aprill 2016

Kvaliteetüksindus

Adaveres oli olnud tähtis hetk. Perekond, kellelt küüti sain, läks tuulikusse sööma. Seisin auto kõrval ja suitsetasin. Peale suitsupaki ja mõne rahatähe taskus polnud mul midagi omaks nimetada. Soe tugev tuul puhus otse läbi minu. Kujutasin ette linna. Monotoonset halli värvi tänavaid ja massiivset hoonestust. Palju kõrgeid maju ja müüre ilma valgust peegeldavate suurte akendeta. Joonlauaga veetud tänavaid. Linna lakkamatut, olemuslikku ööd. Raamatukogu. Suurt maja riiulite ja paljude korrustega. Akendeta astmelisi seinu nagu püramiidil. Kõike seal sees. Lifte, kus saab sõita salapärastele korrustele üles ja alla. Neis liftides ei puudu nupp, millega saab sõita näiteks korrusele 5000. Vahel võib neis liftides tundmatu veetleva mehega suudelda, jälgides ennast samal ajal seinal olevast maagilisest peeglist.
Selles raamatukogus kujutasin ette kitsast magamisaset riiulite vahel ning oma salatöö päevarutiini, mida naudinguga rikun. Vahel naudin sellest kinni pidamist.
Kõige lõpuks mõtlesin mehele, kes oli kõige selle põhjus.
Sel hetkel polnud mul midagi ega kedagi selletaolist.
Natuke meenutas paik mu lapsepõlvekodu pööningut.
Õpetus, mida jagatakse paljudele, lahjeneb.
Ma olin ainus õpilane.
Aga kuidas teha endale motiveerivat seina või tuba, seda ta küll ei õpetanud. Tema enda tuba oli täis inspireerivat, suurepärast, haritud segadust. Kui oli üldse inimest, kes uskus, et ta elab igavesti, olin see mina.

Kommentaare ei ole:

Postita kommentaar